صنعت ساخت موزیک ویدیو را بهتر بشناسیم

محمدرضا خواستان
لینک کوتاه شده:

در عصر حاضر هنرمندان و خصوصا خوانندگان موسیقی برای بهتر دیده شدن و دستیابی به گستره مناسبی از شنوندگان و طرفداران، بیش از پیش به سمت ساخت موزیک ویدیو و انتشار آن در شبکه های مختلف داخلی و یا ماهواره ای تمایل پیدا کرده اند.

ساخت موزیک ویدیو که به معنای کارگردانی، تدوین و انتشار یک فیلم صوتی و تصویری چند دقیقه ای از یک قطعه موسیقی می باشد، امروزه تاثیر بسزایی در جذب مخاطب و شهرت خوانندگان داشته و تقریبا به یکی از ملزومات انتشار آثار موسیقی در سبک های مختلف تبدیل شده است.

همچنین توجه به این نکته نیز ضروری است که شرکت های ساخت موزیک ویدیو امروزه علاوه بر توجه به کیفیت کلی کار هنرمند و پیش بینی بازخورد موزیک ویدیو مورد نظر، اهمیت ویژه ای برای اهداف تجاری و افزایش فروش آلبوم های موسیقی و یا فروش بلیط های کنسرت قایل هستند. به همین دلیل ساخت موزیک ویدیو و پخش آن در شبکه های پر بازدید ماهواره ای نظیر pmc و RJtv و یا سایت های مطرح نظیر رادیو جوان و آونگ  در زمینه موسیقی، به یک صنعت کاملا حرفه ای و تخصصی تبدیل شده است.

اصول کلی ساخت موزیک ویدیو

در گذشته با توجه به سادگی آثار تولیدی در صنعت موسیقی و نیز کمبود رقابت در کنار کمبود امکانات، ساخت موزیک ویدیو چندان مطرح نبوده و یک خواننده عمدتا با صدای خود در جامعه مطرح و شناخته می شد. حال آنکه با پیشرفت های روز افزون تکنولوژی و نیز گسترش رقابت در صنعت موسیقی، امروزه فاکتور های متعددی علاوه بر کیفیت صدا و به طور کلی هنر خوانندگی افراد برای دستیابی به شهرت و محبوبیت لازم تلقی می شود.

در همین راستا اصول کلی برای تدوین و ساخت موزیک ویدیو مطرح می شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  • ایده پردازی: اولین قدم در ساخت موزیک ویدیو و اقدام برای کارگردانی آن، طرح ایده و ترسیم نقشه کلی سناریو می باشد. بهتر است قبل از سفارش ساخت موزیک ویدیو و نیز انتخاب از میان شرکت های ساخت موزیک ویدیو هدف از انتشار اثر و نیز پیامی را که می خواهید به مخاطبان انتقال دهید را در نظر گرفته و در مرحله بعدی با کمک مشاوران و متخصصان ساخت موزیک ویدیو، ایده پردازی و سناریویی کامل طراحی کنید.

 

  • تصویر سازی: یکی از مهمترین شاخص ها در ساخت موزیک ویدیو، تصویر سازی و انتقال مفاهیم موجود در آهنگ به صورت کارگردانی صحنه های بصری می باشد. یک موزیک ویدیوی با کیفیت باید بتواند تمام آنچه گروه موسیقی سعی در انتقال آن در قالب ترانه، آهنگ سازی و خوانندگی را دارد، به صورت تصویری و با کارگردانی مناسب به مخاطبان عرضه کند.

 

  • اثرگذاری: شاید برای شما هم پیش آمده باشد یک موسیقی را بارها و بارها گوش داده و از آن لذت برده باشید اما وقتی که موزیک ویدیو آن موسیقی را می بینید دل زده شده و حتی جذابیت اصوات نیز برایتان کمرنگ شده باشد. برعکس این اتفاق نیز بسیار رخ داده و اهمیت ساخت موزیک ویدیو را تصدیق می کند. یک موزیک ویدیوی مناسب باید بتواند علاوه بر حفظ فضای موجود در آهنگ و صدای خواننده، جذابیت اثر را افزوده و چه بسا کاستی های موجود در هنر صوتی را از طریق حرفه ای گری های تصویری جبران کند.

 

  • تطابق با زمان و مکان: بسیاری از موزیک ویدیو های ساخته شده با وجود بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته کارگردانی و تصویر برداری با شکست مواجه شده و یا در زمان کوتاهی از چشم مخاطب می افتند. توجه کنید که ساخت موزیک ویدیو مطابق با زمان حاضر و با پیش بینی زمان های بعدی انجام گرفته و نیز موقعیت جغرافیایی عمده مخاطبان نیز در آن لحاظ شود.

 

  • اعتبار شرکت های ساخت موزیک ویدیو: طبیعی است که بازدهی اثر صوتی و تصویری و نیز موفقیت آن بیش از هر چیز به کیفیت آهنگ، امکانات و کیفیت کارگردانی و ساخت موزیک ویدیو بستگی دارد. با این وجود، برای انتخاب از بین شرکت های ساخت موزیک ویدیو لازم است فاکتوری به نام اعتبار شرکت نیز در نظر گرفته شود. چرا که پخش مناسب و دسترسی به مخاطبان ارتباط تنگاتنگی با سابقه و اعتبار شرکت مورد نظر در صنعت موسیقی و موزیک ویدیو دارد.

ساخت موزیک ویدیو سینمایی

امروزه با پیشرفت های فراگیر تکنولوژی در صنعت موسیقی و سینما و نیز تخصصی شدن تکنیک های ساخت موزیک ویدیو در سال های اخیر، شرکت های ساخت موزیک ویدیو با ترفند ها و امکاناتی نزدیک به امکانات ساخت یک اثر سینمایی کار کرده و از به روز ترین تاکتیک های سینمایی بهره می برند.

بر همین اساس، استفاده از تجهیزات و تاکتیک های روز سینمایی، لوکیشن های جذاب و متفاوت، تدوین سناریو، تهیه کنندگی و کارگردانی حرفه ای و نیز انتخاب بازیگران کار بلد از جمله مواردی است که برای موفقیت در ساخت موزیک ویدیو به کار گرفته می شوند.

در حال حاضر سفارش ساخت موزیک ویدیو در اشکال و ژانر های مختلف سینمایی دریافت شده و به فراخور فضای موجود در آهنگ و هزینه ساخت موزیک ویدیو، سناریویی داستانی، رئال، تراژیک، رمانتیک، دراماتیک و یا تلفیقی از چند ژانر سینمایی و حتی انیمیشنی تدوین می شود. در ادامه نیز می توان با استفاده از پرده سبز و جلوه های ویژه سینمایی، اثری صوتی، تصویری و سینمایی بسیار جذاب خلق کرد.

همکاران ما در گروه تخصصی سام تیم همواره سعی بر آن داشته اند تا با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی های خلق صحنه و تصویر برداری، ساخت موزیک ویدیو های جذاب و به یاد ماندنی را به بهترین و حرفه ای ترین نحو ممکن برای هنرمندان عرصه موسیقی به ارمغان آورده و با پخش موزیک ویدیو در رسانه های پر مخاطب داخلی و خارجی، به جذب محبوبیت و شهرت وی کمک کنند.

ساخت موزیک ویدیو

برای دریافت مشاوره حرفه ای رایگان و نیز اطلاع از تعرفه ساخت موزیک ویدیو در قالب های نوین سینمایی، می توانید با ما تماس گرفته و از تسهیلات بی شمار سام تیم بهرمند شوید.

هزینه و تعرفه ساخت موزیک ویدیو

همانطور که پیش تر به آن اشاره شد، ساخت موزیک ویدیو از تنوع و پیچیدگی های فراوانی برخوردار است که بیش از هر چیز به موسیقی، سبک و سلیقه عوامل دخیل در ساخت اثر هنری بستگی دارد. به همین دلیل ارائه تعرفه ساخت موزیک ویدیو بدون در نظر گرفتن ویژگی ها و فاکتور های منحصر به فرد هر قطعه موسیقی، چندان حرفه ای به نظر نمی رسد.

همکاران ما در شرکت ساخت موزیک ویدیو سام تیم تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا آثاری جذاب، متفاوت و تماما مبتنی بر ویژگی های خاص هر قطعه موسیقی تولید کرده و کار شما را در میان رقبا متمایز جلوه دهند. همچنین این شرکت همواره سعی در ارائه مناسب ترین تعرفه ساخت موزیک ویدیو داشته و بهترین کیفیت را با حداقل هزینه ها به مشتریان ارجمند خود عرضه می دارد.

بیان این نکته ضروری است که هزینه ساخت موزیک ویدیو و فرایند پخش موزیک ویدیو، کاملا با توجه به رویکرد مشتریان انجام شده و انتخاب های متعددی با تعرفه های متعدد برای آن ها در نظر گرفته می شود. ولی باز با این حال تعرفه های کلی در صفحه تعرفه ها قابل مشاهده است , لازم الذکر است که تعرفه ها فقط به صورت پیشفرض بوده و کاملا متغییر میباشد.

لذا از تمام هنرمندان صنعت موسیقی و خوانندگان عزیز دعوت می شود تا با برقراری ارتباط از طریق شماره های تلفن شرکت، ایمیل و یا شبکه های اجتماعی به تعیین وقت ملاقات حضوری با تیم مشاوران و متخصصان ساخت موزیک ویدیو سام تیم اقدام کرده و در زمینه تعرفه ساخت موزیک ویدیو و نیز شیوه کار اطلاع حاصل کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید .

شماره تماس جهت ساخت موزیک ویدیو : ۰۹۳۰۰۶۳۲۳۶۳

شماره تماس جهت ساخت تیزر : ۰۹۹۰۸۵۲۸۷۲۱

صفحه رسمی سام تیم در اینستاگرام 

سام تیم
QR Code For:  صنعت ساخت موزیک ویدیو را بهتر بشناسیم

نظرات کاربران

تعرفه هاتون خیلی خوبه آدم لذت میبره موزیک ویدیوش با این تجهیزات و کیفیت و با این قیمت بتونه سفارش بده

    واقعا خوشحالیم که توانسته ایم شمارا از خدمات , کیفیت و تعرفه راضی نگه داریم. بهترین خدمات در کنار کمترین قیمت حق شماست

تعرفه هارو کجا باید ببینیم؟؟ اینجا فقط راجب ساخت موزیک ویدیو گفتید